top of page

TESLİMAT, GARANTİ VE İADE

Teslimat Koşulları

Sipariş ettiğiniz ettiğiniz ürünler anlaşmalı olduğumuz “Aras Kargo" firması ile adresinize teslim edilir.

Hafta Sonu verilen siparişler haftayı takip eden ilk iş günü "Pazartesi" günü işleme alınır. Teslimat süresi teslimat adresine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

NOT: Teslimat istediğiniz adrese, kargo firmasının teslimat günü, haftanın belirli günleri ise, teslimatınız kargo firmasının teslimat yapacağı gün olacaktır.

 

 

Aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

 

Süper Penguen internet sitesinden yapmış olduğunuz alışverişleri isterseniz kargo ile bize geri gönderebilirsiniz.

 - Siparişinizin iadesini kargo ile yapmanız halinde konu ile ilgili info@superpenguen.shop adresine mail atmanız süreci hızlandıracaktır.

 

 - Kargo iadesini "CANAVAR MEDYA LTD Atatürk Oto Sanayi Sitesi 26. Sokak 2. Kısım no:1044 Üst Kat PK: 34485 Maslak/İstanbul/Türkiye" adresine yapabilirsiniz.

 

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren on beş (15) günlük süre içinde teslim aldığınız şekilde iade edebilirsiniz.

 

 Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 * Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

 

 * Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak hazırlattırılarak, ürünü teslim almayınız.

 

 * Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 

 

Ürün Bedelinin Hesabınıza Yatırılması

 

Siparişinizle ilgili "İptal Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel veya iade etmiş olduğunuz ürünlerin bedeli, sistemde seçmiş olduğunuz ödeme seçeneği uyarınca, iade işlemi gerçekleştirilecektir.

 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren onbeş (15) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

 

Kredi kartına ürün iade bedeli online olarak gerçekleştirilmektedir. Bankaların çalışma prensipleri uyarınca, iade tutarınızın kartınıza yansıması bankalar arası farklılıklar gösterebilir.

 

 

Garanti Kapsamı

 

Superpenguen.shop’dan almış olduğunuz ürün ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde (ürünün bozuk / kullanılamaz olması halinde) 7 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

 

Satışını yaptığımız tüm ürünler imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

 

 

İade Kargo Ücreti

 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde tüm kargo ücretleri "Müşteri" tarafından ödenecektir. Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo dışında bir kargo firması ile gönderim gerçekleştirilebilir. Bu durumda doğabilecek tutarlarla ilgili Superpenguen.shop’un herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. 

 

İade tutarı, ürün müşteriye ulaştırılırken ödenen 105 TL'lik kargo ücreti düşülerek yapılır. Sadece ürün bedeli olan toplam tutar iade edilir.

 

Ücretsiz kargo gönderilerinde (600 TL ve üzeri siparişlerde) 105 TL'lik kargo ücreti ürün bedelinden düşürülerek geri iade yapılır.

 

Ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda tüm kargo ücretleri Superpenguen.shop tarafından ödenecektir. Müşteri ürünü anlaşmalı kargo firması (Aras Kargo) ile göndermelidir.

 

 

Değişim Kargo Ücreti

 

 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde değişim talep edilen ürünlerde kargo ücreti "Müşteri" tarafından ödenecektir. (Müşteri ürünü istediği kargo firması ile gönderebilir.)

 

Ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda tüm kargo ücretleri “Süper Penguen" tarafından ödenecektir. (Müşteri ürünü anlaşmalı kargo firması (Aras Kargo) ile göndermelidir.)

 

 

Satın almış olduğunuz ürün ile ilgili bir sorun yaşamanız halinde info@superpenguen.com adresine mail atabilir ya da bize 0212 2933277 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

bottom of page